Seryjna Reklama Papierowa

Identyfikatory — czym są i do czego służą?

Identyfikatory — czym są i do czego służą?

Identyfikatory to nic innego jak plastikowe karty, które służą do wielu celów. Dzięki temu, że powstają dziesiątki typów identyfikatorów, mogą one być wykorzystywane w przeróżnych celach. Podzielić je można na takie personalizowane oraz na takie, które wykorzystywane mogą być przez wiele różnych osób przez długi czas. Istnieją identyfikatory magnetyczne, które otwierają drzwi oraz zwykle plastikowe, na których jest wyłącznie informacja na temat nazwy firmy lub zajmowanego stanowiska. Do czego wykorzystywane są identyfikatory i gdzie możemy je spotkać?

Do czego służą?

Identyfikatory to małe elementy, najczęściej z trwałego i sztywnego plastiku. Ich zastosowanie jest wielorakie, służą do identyfikacji pracowników, otwierania drzwi, oznaczania stanowiska wykonywanego w danej firmie, a także jako opóźnienia. Posiadając odpowiedni identyfikator w szpitalu lekarze, mogą bez ograniczeń poruszać się po wszystkich oddziałach i salach, czego nie mogą uczynić przypadkowi ludzie, którzy nie są zatrudnieni w placówce i przychodzą jedynie w odwiedzinach. Podobnie jest w szkołach. Plakietki z imionami i zdjęciami dzieci, których często jest tak dużo, że nie sposób zapamiętać wszystkich twarzy, pomaga w rozpoznawaniu tych, którzy faktycznie uczęszczają do danej szkoły a tymi, którzy są tam bezprawnie. Pomaga to w dbaniu o bezpieczeństwo, które jest kwestią priorytetową wszędzie tam, gdzie znajdują się nasze dzieci. Ponadto, jeśli wyposażone są w magnetyczny pasek, służyć mogą do „odbijania” czasu pracy, który liczy się od wejścia danego pracownika do budynku, przyłożenia karty do odpowiedniego czytnika, aż do chwili kiedy wychodzi z tego budynku i powtórnie przykłada kartę do czytnika.

Identyfikatory hotelowe, szkole, eventowe

Obecnie jest to bardzo popularne rozwiązanie stosowane w wielu miejscach, od wspomnianych już szpitali i szkół, poprzez hotele, firmy, aż do pojedynczych eventów i konferencji. Spotkać je więc można w zasadzie absolutnie wszędzie. Dodają rangi wydarzeniu i pomagają w prężnej komunikacji nowo poznanych osób. Podczas dużego eventu trudno zapamiętać wszystkie imiona oraz to, czym zajmują się poszczególne osoby. Dzięki tym małym kartom uniknąć można wielu krępujących i niezręcznych sytuacji. Mogą to być także elementy wielorazowego użytku, z wymiennymi karteczkami, gdzie wpisywać można imiona.

Wszystkie te i wiele więcej identyfikatorów znaleźć możecie na stronie Studia ID - identyfikatory, który oferuje najlepsze jakościowo identyfikatory oraz duży wybór różnych elementów.